Prehľad služieb

Fyzioterapia pre dospelých
V našom centre vyberáme postup liečby zo širokého zoznamu metód a terapeutických prostriedkov podľa individuálnej potreby klienta. Spoločne s klientom hľadáme najvhodnejšiu formu terapie pre jeho osobitné potreby a ciele.
Akútna a pooperačná rehabilitácia

Spočíva v neodkladnom zahájení terapie s cieľom eliminovať bolesť, redukovať opuch, obnoviť a zachovať rozsah pohybu a starostlivosť o jazvu. 

 

Respiračná fyzioterapia

Respiračná fyzioterapia zahŕňa úpravu správneho stereotypu dýchania s korekciou držania tela, nácvik hygieny horných a dolných dýchacích ciest, odporové nádychové a výdychové cvičenia, zvýšenie vitality a kapacity pľúc.

Rehabilitácia po prekonaní Covid-19

Respiračná post covidová rehabilitácia vychádza zo základnej definície pľúcnej rehabilitácie u bežných pľúcnych ochorení. Zahŕňa respiračný tréning a celý komplex podporných terapií, ktoré obnovujú funkciu a kapacitu pľúc, uľavujú záťaži srdca a cievneho systému, kompenzujú dysbalanciu pohybového systému, podporujú trávenie, činnosť endokrinného systému a stabilizujú imunitu.

Športová fyzioterapia

Pri športovej fyzioterapii kladieme dôraz na analýzu a úpravu pohybových vzorov potrebných na splnenie fyzických požiadaviek daného športu. Pomenovaním všetkých aspektov svalovej dysbalancie v rámci analýzy pohybových vzorov  je možné zvoliť presný terapeutický postup a tak bezpečne a rýchlo vrátiť športovca do plného fyzického zaťaženia. 

Severská chôdza v teréne

Je chôdza s paličkami, kde pracuje približne 90 percent svalov. Posilňujú sa svaly paží, hrudníka, ale i brucha. Pohyb prospieva chrbtici, uvoľní sa aj oblasť pliec a šije. Posilnenie nôh i zadku. Rytmický pohyb nôh i rúk výborne precvičí srdcovo-cievny systém, stimuluje krvný obeh i metabolizmus. Upravuje ťažisko tela pri chôdzi. 

Je vhodná pre zdravú poluláciu ako kompenzácia sedavého spôsobu života ako aj prevencia civilizačných chorôb.

Odporúčaná WHO pri ochoreniach  pohybového aparátu, segmentálnej instability, vegetatívnej nerovnováhy, kardiovaskulárnymi, metabolickými a respiračnými prejavmi s nízkym a stredným rizikom.

Bezbolestná rázová vlna WinForm

Unikátna a v súčasnosti najmodernejšia technológia pre okamžitú úľavu od bolesti a naštartovanie a urýchlenie regenerácie kĺbov a svalov. Vďaka kombinácii rázovej vlny s diatermiou má terapia neštandardne rýchly účinok a vysokú 90% účinnosť aj pri najťažších diagnózach.

Ideálna na liečbu:

PÄTOVÁ OSTROHA – BOLESTI RAMENA – BOLESTIVÉ ZRANENIA SVALOV A ŠLIACH (natrhnutie, natiahnutie) – KALCIFIKÁTY – CHRONICKÁ BOLESŤ CHRBTA – BOLESTI KOLENA PO ZÁŤAŽI – TENISOVÝ A GOLFOVÝ LAKEŤ – EDÉM – FIBRÓZA – TENDINITÍDA – BURSITÍDA – ZÁPAL ACHILOVEJ ŠLACHY

Aplikácia Kinesiotapingu

Použitím jednoduchých pásikov alebo iných špeciálnych tvarov, ako aj smeru a sily natiahnutia pásky v čase aplikácie, sa môže tejp aplikovať v stovkách spôsobov na rôznych miestach na tele a pri mnohých diagnózach. Má schopnosť napríklad zmierniť napätie svalov v oblasti šije alebo krížov, opuch pri vytknutom členku, korigovať stabilitu v kolene či napomôcť pri liečení tenisového lakťa.

 

ODSTRÁNENIE CELULITÍDY - LOKÁLNA ADIPOZITA - SPEVNENIE POKOŽKY - REDUKCIA STRIÍ

Pomocou hlavicou SHOCKDUAL® so synergickou rázovou vlnou, diatermiou a transdermálnou vehikuláciou na ošetrenie malých, stredných a veľkých povrchov.

Ako to funguje?

1. ROZPUSTENIE PREBYTOČNÉHO TUKU – rázová vlna zabezpečí rozpustenie prebytočného tuku

2. LYMFORDENÁŽ – diatermia podporou lymfatického systému zabezpečí lymfodrenáž – odplavenie rozpusteného tuku lymfatickým systémom

3. PODPORA PREKRVENIA – mechanická stimulácia rázovou vlnou a diatermia podporou prekrvenia zabezpečí odplavenie tuku a výživu tkaniva

4. SPEVNENIE POKOŽKY – rázová vlna a diatermia stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu a tým spevnenie pokožky

 

Aplikačné oblasti: RUKY – BRUCHO – ZADOK – BOKY – VNÚTORNÉ A VONKAJŠIE STEHNÁ

S čím sa na nás môžete obrátiť?

-Bolesti hlavy

-Tinitus (hučanie v ušiach), závraty

-Blokády kĺbov a rebier

-Poúrazové stavy (poranenia kĺbov, svalov, väzov a šliach) 

-Pooperačné stavy (zlomeniny kostí, opuchy a luxácie kĺbov, operácie meniskov, väzov, hernie platničiek)

-Bolesti ramien (impingement syndróm, syndróm rotátorovej manžety, zamrznuté rameno, artróza ramena

-Bolesti bedrových kĺbov (koxartróza, bolesti v trieslach, femoroacetabulární impingement syndróm)

-Bolesti chodidiel (plantárna fascitída, Mortonova neuralgia, bolesti vybočených palcov, pätová ostroha)

-Stavy po výmene kĺbov (totálna endoprotéza kolena, bedra a ramena)

-Skoliózy

-Entezopatie (tenisový, golfový lakeť, skokanské koleno)

-Úžinové syndrómy (syndróm karpálneho tunela, skalenový syndróm)

-Degeneratívne ochorenia kĺbov (artrózy)

-Neurologické ochorenia

-Preťažené svaly alebo fascie

-Chybné držanie tela, centrálne koordinačné poruchy

-Poruchy v oblasti sánkového kĺbu

Rezervácia termínu